Tsawo East Kenya I

Tsavo Minimalizovat

 

Národní park Tsavo je se svoji rozlohou 22 000 km čtverečních největším národním parkem Keni a jedním z největších na světě. Je rozdělen na dvě části – Západní národní park Tsavo ( 9 000 km čtverečních) a Východní národní park Tsavo (11 747 km čtverečních).

Tsavo West, západně od silnice Nairobi- Mombasa, je asi nejdostupnější a můžete se zde pokochat některými překrásnými scenériemi. Asi nejhezčí je ke konci období dešťů, kdy se celá krajina zazelená. V ostatních měsících je Tsavo velmi prašný.
Tsavo East je tvořen nekonečnými zvlněnými pláněmi a křovinatou vegetací, což mu dodává jiné osobité kouzlo. Má větší rozlohu, ale část parku na severu od řeky Galana je pro turisty uzavřena.

 

 Národní park Tsavo EastPro veřejnost je otevřena jižní třetina tohoto parku. Zvlněné pláně savany porostlé vzrostlými baobaby jsou domovem obrovských stád slonů. Bohužel i krásy tohoto parku a obzvláště zvířata lákají ziskuchtivé pytláky a populace nosorožců a slonů utrpěla nenahraditelné ztráty.

Bažina Kanderi Swamp, nedaleko od hlavní brány Voi Gate, je domovem stovek zvířat. Hlavní atrakcí parku je však přehrada Aruba Dam postavená přes řeku Voi River. Zde se setkáte s řadou divokých zvířat, aniž byste byli rušeni dalšími turisty, protože Tsavo East nepatří k příliš navštěvovaným.
Za vaši pozornost určitě stojí skála Mudanda Rock tyčící se nad přírodní nádrží, která v období sucha láká především slony. Nenechte si ujít ani největší lávový proud na světě Yatta Plateau a ani překrásné skalní útvary vytvořené vodopády Lugards Falls na řece Galana River. Tyto oblasti jsou rájem pro ornitology.

Do Národního parku Tsavo East byli přemístěny také antilopy hirola, jejichž jediná přežívající skupina se do té doby vyskytovala nedaleko keňsko-somálské hranice. Intenzivní pytláctví a ničení jejich původního životního prostředí zredukovalo jejich počet z odhadovaných 14 000 v roce 1976 na žalostných 350 jedinců v současnosti. Díky tomu jsou tyto antilopy jsou v parku Tsavo East neustále monitorovány.