Malindi a okolí, Watamu

Malindi Minimalizovat

 

 

Městečko Malindi, jež leží severně od Mombasy, bylo již ve 14. století důležitým svahilským sídlem a stalo se jedním z mála míst na východním pobřeží, jež přivítalo Portugalce. Přístav Malindi vstoupil do historie objevitelských plaveb, protože právě zde najal kapitán Vasco de Gama v roce 1498 arabské námořníky. S jejich pomocí dokončil první plavbu Evropanů okolo Afriky do Indie.Na Vasco de Gamu zde zbyly vzpomínky v podobě korálového sloupu z roku 1499, jež je na vrcholu ozdoben nádherným křížem a 1499, a nedaleko stojící malý portugalský kostelík.Malindi je místem pravého pohodového odpočinku. Pyšní se nádhernými nekonečnými plážemi posetými palmami, jež se táhnou podél křišťálově modré hladiny Indického oceánu kam je oko dohlédne. Za vidění určitě stojí zdejší mořský park o rozloze 6km2. Je to společně s Watamu to pravé místo pro pozorování podmořského světa.Nedaleko Malindi se nachází slavná Crocodile Farm & Snake park, neboli krokodýlí a hadí park. V této farmě můžete obdivovat na asi 60 druhů hadů a 1500 krokodýlů. Úžasnou podívanou nabízí krmení této dravé zvěře. Park se nachází kousek od hlavní cesty vedoucí do mořského parku v Malindi.

Asi 24 km jižně od Malindi se nachází malé plážové letovisko Watamu s vlastním mořským národním parkem. Korálové útesy jsou zde mnohem kouzelnější než v Malindi a viditelnost pod vodou není v období dešťů ovlivněna bahnem, které přináší řeka Galana.
Mořský národní park Watamu
V této oblasti pobřeží Watamu byl vyhlášen národní park a zakázán rybolov. Najdete tady ideální podmínky pro šnorchlování a potápění. Místní korálové útesy oplývají nádhernými barvami a tvary a pozorování jejich obyvatel je nezapomenutelným zážitkem. Kromě fantasticky barevných korálových rybek ale můžete v parku pozorovat také obrovské kanice nebo delfíny, ti odvážnější i žraloky. A pokud nepatříte k příznivcům potápění, můžete pozorovat podmořský život alespoň proskleným dnem lodi.Jednou z nejznámějších osobností, která navštívila toto čarokrásné místo byl Ernest Hemingway, kterého přilákal lov velkých ryb v okolí Malindi a Watamu. Krása afrického pobřeží ho okouzlila a jeho duch jakoby tu stále přetrvával.